Cóż to był za intensywny weekend!
W sobotę dzieci uczyły się polskiego i religii w ramach zajęć szkolnych, za to w niedzielę odpoczywały od nauki: tańczyły w parach, wirowały w kółeczkach, mknęły w wężykach, brały udział w konkursach – krótko mówiąc WSPANIALE SIĘ BAWIŁY!
Tak, tak, w naszym kościele w Amsterdamie odbył się bal karnawałowy.
Główną organizatorką i pomysłodawczynią zabawy była p. Basia Louwerse.
Roli wodzireja podjęła się p. Marysia Kaverlaars.
P. Grzesiu Choina zadbał o oprawę muzyczną, natomiast pozostałe panie nauczycielki włączyły się w pomoc i opiekę nad dziećmi.

Zabawa się udała, wszystkim dopisywał humor. Małe księżniczki, piraci, zwierzaki i superbohaterowie z bajek mieli okazję zużyć swe niespożyte pokłady energii na parkiecie, w sali udekorowanej balonami i serpentynami.
W przerwach od pląsania odbywały się konkursy i zabawy zręcznościowe. Wybór konkurencji był szeroki, toteż każdy znalazł coś dla siebie – i starszaki, i maluszki. A ileż było przy tym emocji!
Okazało się, że nasi uczniowie potrafią skonsumować cytrynę bez skrzywienia się, zjeść ciastko… umieszczone na czole czy też rozbić balon siadając na nim. Sporo radości dostarczyło pokonanie tunelu, slalom z woreczkiem na głowie, drużynowe przeciąganie liny.
Hitem był taniec z kapeluszem i taniec z krzesłami (w wersji dla dzieci i dla rodziców). Za aktywność i pomysłowe stroje nasi balowicze zostali nagrodzeni (chyba nikt nie wrócił do domu bez choćby małego upominku).
Podczas gdy dzieci się bawiły, rodzice mieli okazję odpocząć i porozmawiać w sąsiedniej sali przy kawie, herbacie i domowych wypiekach.

Serdeczne podziękowania dla grona pedagogicznego (na czele z p. Basią i p. Marysią), dla  p. Johna, który utrwalił radosne chwile na zdjęciach,
dla wszystkich rodziców i osób, które włączyły się w organizację imprezy poprzez malowanie twarzy, przygotowanie przekąsek, sprzątanie.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu dzieci świetnie się bawiły i mają piękne wspomnienia.

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *