27 stycznia, podczas niedzielnej mszy świętej, w kościele polskiej parafii w Amsterdamie odbyło się Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły, reżyserowane przez panie Barbarę Louwerse i Hannę Engelmoer. Niezmiernie pomocni okazali się również rodzice, którzy przygotowali stroje i nadzorowali naukę tekstów.

Jasełka na stałe wpisały się w kalendarz szkolny. Opanowanie ról w języku polskim jest doskonałym sposobem na ćwiczenie jego trudnej wymowy, szczególnie dla dzieci na co dzień posługujących się jakże odmiennym językiem holenderskim. Dodatkowym elementem wywołującym tremę u młodych aktorów była widownia składająca się z uczniów szkoły, ich rodziców oraz parafian uczestniczących we mszy. Efektowne dekoracje, stroje z epoki oraz nastrojowe polskie kolędy dopełniły całości. Efekt końcowy został nagrodzony wielkimi brawami oraz słodką niespodzianką z rąk księdza proboszcza. Usatysfakcjonowani sukcesem scenicznym uczniowie obiecali wystąpić za rok. Trzymamy ich za słowo.

Tekst przygotowała: Małgorzata Gadaszewska

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć!