Miesiąc październik poświęcony jest Maryi i pięknej modlitwie różańcowej. Na pierwszych zajęciach w październiku dzieci z grup C oglądały film z serii „Niezwykłe opowieści: Objawienia Maryjne – Fatima” i rozmawiały o różańcu. Dzieci dowiedziały się między innymi, że podczas odmawiania różańca stajemy się uczestnikami najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa i Maryi, a każda „zdrowaśka” to jedna różyczka ofiarowana naszej Mamie w niebie.

Aby zachęcić dzieci do odmawiania tej modlitwy, uczniowie grup C1 i C2 jako zadanie domowe mieli zrobić różaniec.

W minioną sobotę, 9 października, dzieci modliły się odmawiając dziesiątkę różańca na wykonanych przez siebie różańcach.

 

Poniżej zamieszczamy zdjęcia pięknych, wykonanych z różnych materiałów różańców i ich autorów.

Brawa dla naszych młodych artystów!

Tekst przygotowała: Barbara Louwerse

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *