Świąteczna kartka dla seniora

„Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych” (Julian Tuwim)

Przed świętami Bożego Narodzenia współpracujący z naszą szkołą Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych z Gniezna zorganizował akcję charytatywną pod nazwą „Świąteczna Kartka dla Seniora”. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród rodzin naszych uczniów.
Dzieci z grup C 1, C 2 i B wykonały bardzo pomysłowe, kolorowe prace z motywami bożonarodzeniowymi. Rodzice pomogli w wypisaniu życzeń, zaadresowaniu kopert i wysłaniu listów tradycyjną pocztą pod wskazane adresy starszych, samotnych osób mieszkających w Polsce.
Kartki od dzieci sprawiły seniorom ogromną radość! Często wywołały również wzruszenie, pobudziły wspomnienia i wyobraźnię. Dla wielu były to pierwsze w życiu życzenia z zagranicy.

Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom i Rodzinom za udział w tej pięknej akcji.
Wasza życzliwość, szczodrość i otwartość na drugiego człowieka jest godna podziwu i naśladowania. Niech dobro do Was wraca.

Zdjęcia wysłanych kartek znajdują się w galerii, zapraszamy do oglądania.

Tekst przygotowała: Emilia Bielawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *