W dniach 18 – 19 maja mieliśmy okazję gościć Biskupa Ordynariusza Ariela z Argentyny, któremu towarzyszył ks. Marcin Shmidt. I nie była to wizyta przypadkowa. Biskup chciał nam osobiście podziękować za zbiórkę funduszy dla biednych dzieci z Argentyny. Te pieniądze nazbieraliśmy podczas kiermaszów, które zorganizowały nauczycielki naszej szkoły. Biskup odwiedził szkołę, spotkał się z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Odprawił również mszę szkolną. I choć wizyta była bardzo oficjalna, to w naszej pamięci pozostanie jako niezwykle miły, radosny i bardzo przyjacielski ksiądz. Opowiadał o kraju, w którym pełni posługę, o potrzebach ludzi tam mieszkających kładąc duży nacisk na sytuację najbiedniejszych, czym poruszył nasze serca. Liczymy, że Biskupa Ariela będziemy

gościć ponownie, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że to nie koniec naszej współpracy. I liczymy, że zainteresowanie kolejnymi kiermaszami wzrośnie. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się trudu organizacji zbiórki pieniędzy oraz
samej wizyty Biskupa.

 

Tekst przygotowała: Małgorzata Gadaszewska

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć!