Dzwonek ogłaszający początek nowego roku szkolnego, zabrzmiał w naszej Polskiej Szkole w Amsterdamie, w sobotę 4 września.
Uroczysty apel inauguracyjny, ze względu na obostrzenia sanitarne obowiązujące w budynku, niestety, znów musiał się odbyć w mniejszym gronie.
Ksiądz Krzysztof Kicka i pani Hanna Engelmoer serdecznie powitali uczniów, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców.
Po wspólnej modlitwie został odśpiewany hymn państwowy, a następnie uczennice młodszych klas – Maja, Hania i Ewa – wyrecytowały wiersze okolicznościowe.
Ksiądz Krzysztof przedstawił grono pedagogiczne i wszystkie grupy szkolne (od A do I).
Po części oficjalnej uczniowie i nauczyciele udali się do klas, gdzie odbyły się, pierwsze po wakacjach, lekcje religii i języka polskiego.
Tradycyjnie, w czasie mszy świętej w kościele Pauluskerk, zostały poświęcone podręczniki i przybory szkolne. W tym roku ceremonia miała wyjątkowy charakter, ponieważ jednocześnie żegnaliśmy naszego proboszcza, księdza Andrzeja Szczepaniaka (oddelegowanego do parafii w Niemczech). Jego obowiązki przejął ksiądz Krzysztof, przy wsparciu nowo przybyłego księdza Jana.

W roku szkolnym 2021/2022 życzymy uczniom przyjemności ze zdobywania wiedzy o naszej ojczyźnie oraz pogłębienia wartości duchowych podczas katechez; Rodzicom – dumy z osiągnięć dzieci, a Nauczycielom – satysfakcjonującej i owocnej pracy.  

Tekst przygotowała: Emilia Bielawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *