Właśnie zakończyliśmy kolejny rok nauki w naszej Polskiej Szkole, rok bardzo nietypowy, bo zakłócony przez pandemię koronawirusa.
Niestety, część zaplanowanych w kalendarzu spotkań nie mogła odbyć się w budynku i dzieciom pozostała nauka w domu, według instrukcji nauczycieli, pod okiem rodziców. Ta nowa, wyjątkowa sytuacja nie była łatwa dla nikogo. Na szczęście w czerwcu mogliśmy ponownie spotkać się z dziećmi w szkole (respektując wytyczne holenderskiego rządu). Dwudziestego czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie otrzymali świadectwa, legitymacje i nagrody książkowe. Nasz fotograf, pan John Louwerse, wykonał pamiątkowe zdjęcia grupowe i oto rozpoczęły się wakacje – czas odpoczynku od szkolnych ławek, od wyjazdów do Amsterdamu, od pracowitych sobotnich popołudni.

Drodzy Rodzice, zawsze jesteśmy Wam wdzięczni za współpracę, jednak tym razem należą się Wam szczególne podziękowania. Organizacja życia domowego w czasie pandemii, kosztowała Was wiele wysiłku i energii, bez Waszego zaangażowania nie byłaby ona w ogóle możliwa. Doceniamy Wasz ogromny trud!
Bardzo dziękujemy za pomoc i wkład w nauczanie dzieci języka polskiego i religii w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie przebiegał już bez przeszkód i nieprzewidzianych zdarzeń. Tymczasem, tak samo jak dzieci, zasłużyliście na odpoczynek. Życzymy Wam słonecznej pogody, wytchnienia od codziennych obowiązków, spokoju i wolnego czasu.

Kochane Dzieci! Ciężko pracowałyście przez cały rok.
Niech wakacje przyniosą Wam same przyjemne chwile: wesołe zabawy, ciekawe przygody, ruch na świeżym powietrzu, spotkania z rodziną, nowe znajomości. Spędzajcie czas wesoło, ale bezpiecznie.
A gdy już odpoczniecie, wracajcie do szkoły w dobrych humorach, pełni zapału do nauki. Z radością będziemy czekać na Was w Polskiej Szkole, w sobotę, piątego września. Udanych wakacji!

 

Tekst: Emilia Bielawska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *