Adwent nastraja nas radością i nadzieją, budzi chęć pełnienia dobrych uczynków. Takie jest właśnie założenie tradycyjnego bożonarodzeniowego kiermaszu, który towarzyszy grudniowym zajęciom w naszej Polskiej Szkole. Jego inicjatorkami są panie nauczycielki: Barbara Louwerse, Lucyna Gaier i Hanna Engelmoer. Każdego roku, znacznie wcześniej, panie katechetki wspólnie wybierają rodzaj ozdób świątecznych i technikę ich tworzenia, a następnie kreują prawdziwe cudeńka, za każdym razem nieco inne, lecz zawsze wyjątkowe, wywołujące zachwyt w oczach dzieci i uśmiech na twarzach dorosłych.

W tym roku nasze panie wykonały urocze stajenki, wazony i świece z motywami zimowymi, skrzaty, anioły oraz zawieszki na choinkę. Pani Basia upiekła pyszny staropolski piernik, a pani Lucyna – przygotowała cudne, ręcznie dekorowane pierniczki. Przy okazji rodzice mogli nabyć kartki świąteczne i lampiony na roraty dla dzieci.

Dochód ze sprzedaży tych wszystkich dobroci został przeznaczony na potrzeby naszej Polskiej Szkoły i Parafii.

Pani Basi i Pani Lucynie gratulujemy zdolności manualnych i kulinarnych oraz dziękujemy za poświęcony czas, niesłabnący entuzjazm i zwykłą dobroć, która w obecnej, coraz bardziej skomercjalizowanej rzeczywistości, wcale nie jest taka zwykła. Podziękowania także dla Pani Hani za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia oraz dla Mam zaangażowanych w obsługę stoiska. Na nadchodzące Święta, całej szkolnej społeczności i wszystkim sympatykom, życzymy radości z Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dzieciątko błogosławi Wam w każdym dniu Nowego Roku 2023. Zdrowia, miłości, pokoju w sercach i na świecie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *