Misją naszej szkoły, obok nauczania dzieci języka polskiego i wychowania w duchu patriotycznym i chrześcijańskim, jest służba drugiemu człowiekowi. Wspierać bliźnich można na różne sposoby – przeważnie wystarcza uśmiech, słowo otuchy, modlitwa. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy trzeba czegoś więcej – czynu. W naszą szkolną tradycję wpisały się kiermasze charytatywne, z których dochód zasila potrzebujących. Ostatnio pomogliśmy w ten sposób Krystiankowi i Kornelce, dzieciom chorym na neuroblastomę. Niestety organizacja kiermaszów w trudnym czasie pandemii stała się niemożliwa. Ze zrozumiałych względów nie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu domowych wypieków, aniołów czy innych, miłych oku, drobiazgów. Jedyne co nam pozostało to prośba. Prosimy Państwa o wsparcie finansowe dla Kubusia Suchodoły cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (rzadką chorobę genetyczną, w wyniku której mięśnie słabną i umierają). Kubuś nie ma kontroli nad ciałem, nie oddycha samodzielnie. Światełkiem w tunelu jego tragicznej sytuacji jest innowacyjna terapia genowa genem SMN1, odpowiedzialnym za pracę mięśni. Niestety, jest to „najdroższy lek świata” – jego koszt wynosi ponad 2 miliony euro. W dodatku lek najlepiej podać dziecku przed ukończeniem drugiego roku życia, tymczasem Kubuś ma obecnie dwadzieścia miesięcy. Rozpoczął się zatem prawdziwy wyścig z czasem. Wspólnie sprawmy, by Kubuś go wygrał! Tu możesz pomóc i dowiedzieć się więcej:

https://www.siepomaga.pl/kubus,

https://www.siepomaga.pl/lets-help-kuba.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *