Nie tak dawno na naszej stronie pojawił się artykuł o Kornelce z Gorzowa, która – po dwudziestu miesiącach leczenia – pokonała neuroblastomę. Dziś opowiemy o trzyletnim Krystianku borykającym się z tą samą chorobą. Dla przypomnienia: neuroblastoma jest najczęstszym pozaczaszkowym guzem litym u dzieci. Pierwsze jej objawy zazwyczaj pojawiają się przed piątym rokiem życia i są niespecyficzne – u Krystianka były to bóle brzucha. W trakcie badań okazało się, że w płucach chłopca znajduje się guz, który pomimo szybkiego usunięcia, zdążył dać przerzuty. Krystian przeszedł osiem cykli chemioterapii, a obecnie czeka na immunoterapię. Jest to innowacyjna metoda leczenia o wysokiej skuteczności, przeprowadzana w Krakowie i Wrocławiu, bardzo kosztowna i, niestety, nierefundowana przez NFZ. Potrzebny jest milion złotych! Aby zebrać tę kwotę, Fundacja Siępomaga utworzyła „skarbonkę” dla Krystianka. Nasza polska szkoła i parafia Amsterdam również włączyły się do pomocy, organizując w grudniu 2019 r. kiermasz świąteczny. Ze sprzedaży ciast, ozdób świątecznych i aniołów zebrano kwotę 3.696 zł, którą wpłacono na leczenie chłopca. Zbiórka na stronie Siępomaga jeszcze nie została zakończona, Krystian nadal przebywa z mamą w szpitalu (i tęskni za starszym bratem). Nie bądź obojętny na cudzą krzywdę. Przeczytaj historię Krystianka na stronie Fundacji. Wesprzyj wpłatą, dobrym słowem lub modlitwą.

 https://www.siepomaga.pl/zycie-krystianka 

Tekst przygotowała: Emilia Bielawska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *